08 CZE 2016

Eliminacje w Kwakowie przed nami!

W ciągu dwóch dni, a właściwie dwóch wieczorów wyłoniony zostanie zwycięzca turnieju eliminacyjnego. Rozgrywki przeprowadzone zostaną na boisku orlik w Kwakowie, zwycięzca zgarnia bilet na dobrze obsadzony turniej w Gdyni, gdzie nie zabraknie również dobrego jedzenia, picia a także atrakcyjnych nagród sięgających ponad 4 tysiące złotych.

W eliminacjach udział weźmie osiem zespołów, większość bardzo dobrze znamy z rozgrywek Extraligi w Słupsku i regionie. Totalna niewiadomą zdaje się być zespół, który pokona ponad 100 km aby zagrać w eliminacjach, mowa o drużynie Top-Trans, która wybiera się do Kwakowa z Czeczewa.

Grupa A
Mistrzostwo oraz aktualny sezon nakazuje wręcz stawiać w roli głównego faworyta do zwycięstwa w grupie jak i całym turnieju zespół Hasana Kebab Old Young. Nikomu brązowych medalistów Polski przedstawiać nie trzeba. Do wyjścia z grupy typować należy także drużynę Daniela Geska. Cosinus w tym sezonie gra dużo lepiej aniżeli w poprzednich latach, a w turniejach jak już pokazywali zawodnicy w czarno złotych koszulkach są groźni i przeważnie zawsze wychodzą z grupy. Ku zaskoczeniu wielu drużyn w turnieju udział weźmie zespół Marcina Kępińskiego – FC Partizan Słupsk. Partyzanci w lidze są brzydko mówiąc chłopcami do bicia, ale na ten turniej zespół został odmłodzony, głównie pobierając zawodników z FC Słonzi. Jak już wspominaliśmy wcześniej dużą niewiadomą jest ostatni zespół tej grupy Top-Trans, który w swoim składzie ma młodych zawodników. Drużynie przyjezdnej życzymy powodzenia oraz dobrej sportowej zabawy z piłkarską mieszanką słupskiej edycji rozgrywek Extraliga.pl.

Grupa B
Mocna grupa, nazwana „grupą śmierci”. Poważnymi kandydatami do wyjścia z grupy są na pewno zespoły: Almir Burza i Baltic Fish Team. Obydwie drużyny to czołówka piłki sześcioosobowej w Słupsku i regionie, doskonale potwierdza to obecny sezon. Zespół Bartka Fursewicza bardzo przebudował skład na ten turniej, na papierze wygląda na bardzo silny, Baltic nie robił większych roszad w składzie na ten turniej, gra swoim ligowym a zarazem silnym i wyrównanym zespołem, to może być przewagą drużyny, która wygrała Cosinus Cup 2015. Tuż za Almirem i Balticiem, znajduje się bardzo solidny w tej rundzie Redar, który powalczy o wyjście z grupy, a znając charakterystykę pomarańczowych w każdym meczu powalczą o punkty. Rzutem na taśmę do turnieju dostał się zespół znany m.in. z futsalu – Bar Pod Dzikiem, z Darkiem Czechowskim w składzie. Dziki są głodne sukcesu i zapowiadają, że powalczą o najwyższe laury w tym turnieju.

Zapowiada się bardzo ciekawy turniej. Wszystkim drużyną życzymy powodzenia, wiemy także, że zwycięzca pokaże siłę słupskiej piłki na turnieju w trójmieście.

Aby drużynie zwycięskiej łatwiej grało się w turnieju głównym w Gdyni, maksymalnie dostosowaliśmy regulamin eliminacji do regulaminu turnieju głównego. Oto najważniejsze punkty/zmiany względem rozgrywek ligowych:

II. Zasady Rozgrywek
10.  Czas trwania meczu:1x18 minut plus czas doliczony przez sędziego (maks. 1 minuta). W fazie pucharowej mecz trwa 2x10 minut.

III. Przepisy gry
9.    Rzuty z autu wykonywane są nogą z linii.
15.  Zawodnicy karani są  kartkami. Zawodnik, który został ukarany czerwona kartką nie może brać udziału w meczu. Dwie żółte kartki oznaczają czerwoną. W przypadku czerwonej kartki, zespół gra w osłabieniu przez 5 minut (w przypadku straty bramki w osłabieniu, inny zawodnik może dopełnić skład), zawodnik ukarany czerwoną kartką nie może grać do końca spotkania.
16. Czerwona kartka = zawieszenie na 1 mecz, 2 żółte kartki = zawieszenie na 1 mecz.

IV. System rozgrywek
3.  Z każdej grupy do fazy pucharowej awansują miejsca: 1,2
4.  W fazie pucharowej rozegrane zostaną półfinały i finał
5. W przypadku remisu w fazie pucharowej w reg. czasie gry, drużyny wykonują po 3 serie rzutów karnych.