Wybierz ligę

Aktualności

10 LUT 2020

Czaka Team mistrzem, Gmina Kobylnica ze srebrnym medalem. NSNK na najniższym stopniu podium

Wczoraj na hali w Kobylnicy odbył się I Ogólnopolski Turniej "Kobylnica Futsal Cup 2020". Z tej okazji zawitało do nas wiele czołowych ekip z różnych miast, które zostały uzupełnione zespołami z naszego regionu. W dwóch grupach zagrało łącznie 10 zespołów. Grupa I to Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice (Gdańsk), Młode Wilki Koszalin, Point Lwów oraz lokalne drużyny takie jak Orły Team Słupsk i Nam Strzelać Nie Kazano (Słupsk).  W drugiej grupie zobaczyliśmy gospodarza turnieju Gminę Kobylnicę, Czakę Team Słupsk, Indykpol Słupsk, oraz drużyny przyjezdnych SPX Flow Bydgoszcz, oraz Chopina Wejherowo. W grupie I ostateczny zwycięza nie zaczął zbyt dobrze, ponieważ podopieczni Jarosława Dańczaka przegrali z ekipą Rady Dzielnicy 3:1. Reszta pojedynków dla "NSNK" okazała się zwycięska co dało pierwsze miejsce w grupie drużynie w której kapitanem jest Kamil Oblizajek. Drugim zespołem który zdołał awansować był Point Lwów. Ekipa złożona z piłkarzy Ukraińskiego pochodzenia w fazie grupowej przegrała tylko raz, z triumfatorami tej że grupy. Dobrze zaprezentowali się również zawodnicy z Gdańska, ale zajęli ostatecznie 3 miejsce w tabeli.
Dużo inaczej wyglądała sytuacja w grupie II. Tam rewelacją okazała się Gmina Kobylnica, która dzięki swojej zadziorności zajęła 1 miejsce w grupie, z dorobkiem 10 pkt. Co ciekawe jedyna niepokonana drużyna tego turnieju SPX Flow Bydgoszcz, ostatecznie nieawansowała dalej, a drugie miejsce premiowane awansem zajęli zawodnicy Czaka Team Słupsk. Moment kulminacyjny nastąpił w ostatniej kolejce II grupy. SPX musiał wygrać z drużyną Chopina Wejherowo aby przejść dalej i taki wynik wyeliminował by zespół prowadzony przez Piotra Klawikowskiego. Gdy wszyscy myśleli że drużyna z Bydgoszczy skromnie pokona zespół z Wejherowa 1:0, w ostatnich sekundach meczu do wyrównania doprowadził Maciej Szymański, a z radości eksplodowali siedzący na trybunach zawodnicy Czaka Team Słupsk którzy w tej sytuacji mieli realne szanse na przejście do fazy pucharowej. Potrzebowali do tego wygranej z Indykpolem, ale nie pozostawili rywalom złudzeń pewnie wygrawając 3:0 i wszystko było już jasne.
Półfinał to pojedynek Gminy Kobylnicy vs Point Lwów, oraz Nam Strzelać Nie Kazano vs Czaka Team Słupsk. Jako pierwsi zagrali gospodarze turnieju z reprezentantami z Ukrainy. Pewne zwycięstwo 4:2 po bramkach Krzysztofa Garbowskiego, Piotra Kwiecień, Olafa Syldakt, oraz Krzysztofa Wańdzio dało podopiecznym Przemysława Milewicza przepustkę do wielkiego Finału. Drugim finalistą okazała się ekipa Czaka Team Słupsk, która pokonała ambitnie walczący zespół Nam Strzelać Nie Kazano po bramkach Karola Czubaka, oraz Macieja Miecznikowskiego.
Najpierw zespoły powalczyły o najniższy stopień na pudle. Zawodnicy Jarosława Dańczaka mierzyli się z Point Lwów. Tutaj swoją dobrą dyspozycję potwierdzili piłkarze Nam Strzelać Nie Kazano którzy rozprawili się z przyjezdnymi i pokonali ich 4:1, po czym zasłużenie stanęli na najniższym stopniu podium.
Wielki finał to mecz pomiędzy dwoma lokalnymi drużynami. Gospodarze turnieju Gmina Kobylnica wyszła na przeciw Czaka Team Słupsk. Tutaj bezdyskusyjnie lepszą drużyną okazali się zawodnicy Piotra Klawikowskiego którzy wygrali 4:0 po golach Karola Czubaka (x2), Michała Giersza oraz Macieja Miecznikowskiego. Po zakończonym meczu zawodnicy odebrali swoje nagrody, a główna w postaci voucheru, oraz pucharu trafiła w ręce kapitana Szymona Budzińskiego!

Miejsca, oraz nagrody dla poszczególnych drużyn oraz zawodników:
1 miejsce - Czaka Team Słupsk - voucher na sprzęt sportowy NIKE o wartości 500 zł, złote medale, oraz puchar
2 miejsce - Gmina Kobylnica - srebrne medale
3 miejsce - Nam Strzelać Nie Kazano - brązowe medale

Król strzelców - Karol Czubak (Czaka Team), statuetka + voucher 150 zł na sprzęt sportowy NIKE
MVP - Krzysztof Wańdzio (Gmina Kobylnica), statuetka + voucher 150 zł na sprzęt sportowy NIKE
Najlepszy bramkarz - Maciej Ziniewicz (Nam Strzelać Nie Kazano) + statuetka + voucher 150 zł na sprzęt sportowy NIKE

Warto odnotować, że drużyna Czaka Team Słupsk grała pod patronatem Darka Piechoty który ostatnio zmaga się z problemami zdrowotnymi. Jak przyznają złoci medaliści to właśnie jemu dedykują to zwycięstwo. Gratulujemy i życzymy zdrowia!

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM DRUŻYNOM!

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto