Wybierz ligę

Aktualności

22 SIE 2016

Duo Color Burza triumfuje w Cosinus Cup 2016!

Podobnie jak rok temu puchar turnieju Cosinus Cup dla drużyny ze Słupska. To wicemistrzowie słupskiej edycji rozgrywek Extraliga.pl sezonu 2015/2016 triumfowali po ostatnim gwizdku sędziego w meczu finałowym. Zespół Bartłomieja Fursewicza okazał się lepszy w finale od dzielnie walczącej drużyny NL6 z Gdyni. Bramkę na wagę zwycięstwa w wielkim finale zdobył Michał Giersz.

WYSOKI POZIOM, OGÓLNOPOLSKI POZIOM
Cosinus Cup 2016 przejdzie do historii, chociażby z tytułu rangi ogólnopolskiej. To na turniej ze Słupska zjechały drużyny z różnych zakątków Polski: Bydgoszczy, Grudziądza czy Trójmiasta. Wszystkie przyjezdne zespoły wniosły do turnieju piłkarski poziom, to była także szansa dla drużyn ze Słupska aby zmierzyć się z różnymi zespołami z Polski.
Z bardzo dobrej strony ponownie pokazała się drużyna z Gościcina. Amator ponownie jak rok temu zajął wysoką, czwartą lokatę. W swoich szeregach czwarta drużyna turnieju miała najlepszego zawodnika turnieju – kapitana zespołu Mateusza Białka, autora pięciu bramek ego turnieju.
Największe słowa uznania należą się jednak drużynie Łukasza Krzemińskiego – Reprezentacji Nadmorskiej Ligi 6 z Gdyni. Drużyna NL 6 do Słupska przyjechała w zaledwie sześcioosobowym składzie i choć nie było łatwo w grupie, to Krzemo i koledzy w ćwierćfinale sprawili już duża niespodziankę eliminując mistrzów Słupska, drużynę Old Young po rzutach karnych. W półfinale gdynianie zrewanżowali się Amatorowi za porażkę z fazy pucharowej z turnieju CC 2015, eliminując rywala. W końcu w wielkim finale z pewnością zabrakło sił, zmian ale bardzo dobrze i mądrze zawodnicy z Trójmiasta spisywali się z silną Burzą, ale byli gorsi o jedna bramkę.
W ćwierćfinałach żegnaliśmy zespoły Grudziądza i Bydgoszczy. Obydwie drużyny wygrywały swoje grupy, w ćwierćfinałach zabrakło szczęścia. Skoda z Grudziądza został wyeliminowana przez Burzę, City Parking z Bydgoszczy po rzutach karnych przegrał z poprzednim zwycięzcą Cosinusa Cup – drużyną Baltic Fish Team.
W grupach odpadały drużyny z Gdańska i Wejherowa. Obydwie drużyny przyjechały w okrojonych składach, ale do końca walczyły o korzystne rezultaty. O dobre wyniki nie było łatwo, choć warunki dla wszystkich były takie same to jednak grupa C grała w arcytrudnych warunkach pogodowych.

SŁUPSK ZGARNIA NAGRODY
Burza zaczęła falstartem. Podopieczni Bartka Fursewicza przegrali z Komninem w grupie A swój pierwszy mecz 1:3. Później jednak zawodnicy Duo Color wygrywali, z drużynami: Partners i Cosinus. W fazie pucharowej Burza eliminowała Skodę z Grudziądza, Baltic Fish i naturalnie wygrała w finale z Nl 6 Gdynia. Bardzo duży udział w zwycięstwie zespołu miał Damian Kopciński, snajper pozyskany z Klimy Truck Team, krol strzelców tego turnieju.
Bardzo dobrze również zaprezentował się kolejny faworyt ze Słupska. Baltic Fish Team mimo iż nie obronił tytułu to zagrał bardzo dobrze, zdobywając trzecie miejsce. Skład został przebudowany, odmłodzony, trzecia pozycja w taki silnie obsadzonym turnieju to na pewno dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem. W ćwierćfinałach odpadły drużyny Komnina i Old Young. Obydwa zespoły jak na czołówkę przystało wygrały swoje grupy i spokojnie awansowały do fazy pucharowej. Tam jednak pojawiły się schody, a pogromcami okazali się przedstawiciele Gościcina i Gdyni.
Jeżeli chodzi o indywidualne wyróżnienia należy wspomnieć również o golkiperze Baltic Fish Team. Kacper Szymański – nowy nabytek Balticu bronił świetnie, i to on udowodnił, że zasłużył na najlepszego bramkarza turnieju.

KLASYFIKACJA TURNIEJOWA + NAGRODY
I Miejsce: Duo Color Burza Słupsk – 1 800 zł voucher na sprzęt firmy adidas, Okazały puchar, złote medale, szampan
II Miejsce: NL 6 Gdynia  – 1 200 zł voucher na sprzęt firmy adidas, srebrne medale
III Miejsce: Baltic Fish Team – 800 zł na sprzęt firmy adidas, brązowe medale
IV Miejsce: Amator Gościcino – 2 piłki wysokiej jakości firmy adidas

Najlepszy strzelec: Damian Kopciński (Duo Color) – 150 zł voucher na sprzęt firmy adidas, okazała statuetka
Najlepszy bramkarz: Kacper Szymański (Baltic) - 150 zł voucher na sprzęt firmy adidas, okazała statuetka
MVP Turnieju: Mateusz Białk (Amator) - 150 zł voucher na sprzęt firmy adidas, okazała statuetka

WSZYSTKIE WYNIKI TURNIEJE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Dziękujemy za udział wszystkim drużynom, w szczególności zespołom przyjezdnym za udział i przyjazd do Słupska.

*Jutro pojawi się artykuł na temat realizacji nagród za turniej Cosinus Cup 2016

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto